Головна » 2017 » Лютий » 21 » Загальні відомості
10:28
Загальні відомості

Наше століття характеризується впливом однієї людини або групи людей на життя великої кількості людей. Криза усього суспільства у розпаді сімей, недостатня увага приділяється для виховання дітей. Діти грають в інші ігри, дивляться інші телепередачі, інакше спілкуються, по-іншому складаються їхні стосунки з батьками та ровесниками.

 

Інформативне поле, в якому сьогодні здійснюється соціалізація дитини, є по відношенню до неї жорстоким і агресивним. Відсутність цензури засобів масової інформації і комунікацій уможливили маніпулювання потребами особистості з комерційною метою. Через телебачення, пресу, радіо, Інтернет пропагуються цинізм, злочинність.

 

Людське життя суперечливе у своїй сутності. Кожна людська істота так чи інакше самовизначається і самостверджується в просторі і в часі, відміряному їй на життя, знаходить себе на перетині біологічного і соціального, фізичного і психічного, індивідуального і універсального, внутрішнього і зовнішнього; суб'єктивного та об'єктивного, матеріального та духовного вимірів існування.

 

Сьогодні – необхідний компонент освіти, який забезпечує її розвивальні можливості, розвиток особистісного, інтелектуального та професійного потенціалу суспільства. Найважливішими умовами ефективності роботи служби є правильне розуміння психологом та педагогічними працівниками суті їх професійної взаємодії в єдиній системі освіти і виховання, взаємодоповнюваність позицій психолога та педагога в підході до учня, у вирішенні проблем навчально-виховного закладу.

 

Психологічна служба є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я молодих громадян України і діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості.

 

Основні цілі служби – сприяння формуванню підростаючого покоління, становленню індивідуальності і творчого ставлення до життя; розвиток здібностей і схильностей учнів; вивчення особливостей їх психічного розвитку; забезпечення психічного та психологічного здоров'я учнів. Психологічна служба здійснює взаємодію з учнями різного віку, їх педагогами та батьками в інтересах учня як особистості, що формується.

 

Психологічне забезпечення навчання та розвиток професійних здібностей, допомога у вирішенні психологічних проблем, реалізації головного завдання професійного навчання – формування особистості й підготовки конкурентно-спроможного, кваліфікованого робітника.

 

Психологічний супровід діяльності навчально-виховного процесу передбачає цілеспрямовану, грамотно сплановану роботу з усіма категоріями учасників навчально-виховного процесу - викладачами, учнями, батьками, громад кістю - з дотриманням принципу наступності.

 

 

Найважливішим завданням психологічної служби є збереження психологічного здоров'я дітей. Як відомо більшість сучасних учнів відрізняються різним ступенем соматичних, психоматичних, невротичних негараздів, які, безумовно, роблять важким процес адаптації до нового соціального статусу. Тому кожному учню необхідна підтримка й допомога у «входження в нове життя», які зі сторони значущих дорослих батьків, викладачів, майстрів, так і зі сторони психолога.

 

В центрі уваги психологічної служби – особистість, індивідуальність кожного вихованця, його розвиток і захист як основа індивідуальної роботи з учнями. Вивчення індивідуальних особливостей дітей, виховання почуттів, формування колективістської і ділової спрямованості через групову діяльність, прищеплення інтересу до знань, правильної самооцінки , формування позитивних мотивів в навчанні, розвиток творчих здібностей в тій сфері, де учням легше добитися успіху, засоби корекції психічного стану і поведінки дітей розкріпачення думки, самоосвіти, самостійного пошук, самопізнання, творчого підходу учнів до навчання.

Психологічна служба ДНЗ «Чортківське ВПУ» створена і діє згідно з наказу Міністерства освіти і науки України №27 від 03 травня 1999 року «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України», керується в своїй роботі Положенням про психологічну службу.

 

МЕТА діяльності психологічної служби – створення умов для всебічного та гармонійного розвитку учня, стимуляція до саморозвитку, самоорганізації та самореалізації в подальшому житті.

ЗАДАЧІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

сприяти створенню психологічного клімату і умов для повноцінного розвитку дитини в підлітковому віці;

вивчати особливості дитини та формування її особистості в контексті її життєвих умов, виховання та взаємодії з дорослими та однолітками;

допомагати учням в життєвому самовизначенні, виборі шляхів самореалізації та професійному розвитку.

НАПРЯМКИ РОБОТИ

Попередження можливих психолого-педагогічних проблем.

Психологічна профілактика негативних факторів в освітньому просторі навчального закладу.

Психологічна просвіта всіх учасників освітнього процесу (педагогічного колективу, майстрів виробничого навчання, вихователя, батьків) щодо адаптації учнів в новому навчальному закладі, вікових особливостей учнів-підлітків, взаємовідносин в учнівських та молодіжних колективах, розвиток індивідуальних можливостей учнів, особливостей дітей пільгової категорії.

Консультування учасників освітнього процесу за запитом.

Проведення необхідної психологічної діагностики в групах та поглибленої психодіагностики індивідуально.

Психологічний супровід учнів від І-го до VІ-го курсу навчання включає в себе:

проведення необхідної психодіагностики, консультування за її результатами, фіксація результатів в індивідуальні картки психолого-педагогічного супроводу учнів.

психологічну профілактику агресивної поведінки та насильства в молодіжному середовищі, вживання та пропаганда наркотичних речовин, алкогольних напоїв та тютюнокурінням, безпечної поведінки, суспільної свідомості.

розвивальна робота – особистісний ріст, навички спілкування та ефективної комунікації, розвиток творчих, організаторських та лідерських здібностей, формування нормальної самооцінки та навиків самоконтролю.

Категорія: Психолог загальні відомості | Переглядів: 187 | Додав: VTR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close