Головна » 2017 » Лютий » 21 » Поради педагогам
10:43
Поради педагогам

Пам’ятка педагогам у роботі з підлітками
1. Піклуйтеся про «важких» учнів не менше, ніж про інших
    Ваші учні потребують не стільки вашої лю¬бові, скільки турботи й допомоги. Важливо по¬казати учням, що вам не байдуже те, що з ними трапляється, що ви дійсно хочете, щоб діти відчули себе гідними та почали поважати себе. Турбота — це дія, яку, на відміну від почуттів, можна контролювати, навіть якщо ми пережи¬ваємо в цей час зовсім інші почуття. Відгукуй¬тесь на прохання про допомогу, пояснюйте не¬зрозуміле, пропонуйте варіанти виходу зі скрут¬ної ситуації.
2. Змініть своє сприйняття недисциплінованих  учнів
    Знайдіть у «важких» учнях щось позитивне, гарне. Один із способів полегшити цю задачу — почати сприймати слабості як сильні сторони. Наприклад, учні, що вимагають до себе особли¬вої уваги, жадають спілкування, у тому числі з педагогом. Вони дуже хочуть вам сподобатися, але не вміють цього робити нормальним спосо¬бом. Швидше за все, вдома вони теж не одержу¬ють достатньої кількості любові та тепла.
    Багато властолюбних учнів — цікаві особис¬тості, що мають лідерські здібності, честолюбство, схильність до самоствердження, незалежне мислення. Такі учні рідко стають безвладним знаряддям у руках інших людей. Вони хочуть самі думати, приймати рішення та контролювати своє власне життя, що вже є відмінною передумовою для формування в майбутньому здорової, активної особистості.
    Мстиві учні вибрали активний спосіб захисту себе від образ.ь Це агресія, спрямована на інших, а не на себе. У діях таких дітей присутня здатність до виживання. Заради збере¬ження свого психічного здоров'я вони прагнуть хоч щось робити, а це краще, ніж без¬надійність і апатія.
    Учні, спрямовані на запобігання невдач, дуже |  хочуть поважати себе, досягти високих результатів, у якійсь справі бути неперевершеними. І   Самооцінка цих учнів іноді катастрофічно і   низька, що потребує підтримки друзів і педа¬гогів. Таким дітям дуже потрібна ваша допомога.
    3. Дійте впевнено
    З «важкими» учнями особливо важливий упевнений стиль спілкування. Навіть коли ви не відчуваєте впевненості в собі, хоча б робіть вигляд, що тримаєте під контролем конфліктну ситуацію. Роблячи це постійно, ви можете  в якийсь момент дійсно відчути впевненість. Вашу непевність може видавати агресивність, спрямованість на самоствердження, що вияв¬ляється в спробах використовувати особисту вла¬ду, а не правила. Це одразу розпізнається учня¬ми та провокує відповідну агресію.
    Завдання педагога — домогтися дотримання підлітками моделі правильної поведінки, навчити їх самих вимагати дотримання «правил гри». Він повинен підкріплювати активність, що відповідає правилам, хвалити за їхнє виконан¬ня, особливо спочатку, і, нарешті, використо¬вувати санкції. 

Можливі реакції педагога на погану поведінку:
    1. Подивіться на учня і підійдіть ближче до нього, переконайтеся, що він прореагував на це.
    2. Нагадайте про правильну процедуру.
    3.  Спокійним тоном проговоріть правило, якого треба дотримуватися в цей момент, по¬просіть виконувати його.
    4. Переконливо попросіть змінити поведін¬ку, нагадайте про покарання.
    5. Якщо немає реакції учня, використовуйте санкції.

Використання нестандартних методів для досягнення  хорошої дисципліни
1.    Пам’ятайте: іноді дії педагога говорять краще ніж слова.
2.    Підійдіть до порушника і станьте коло нього.
3.    Спробуйте помовчати.
4.    Мовчіть доти, поки всі зрозуміють причину і змінять поведінку.
5.    Встановіть контакт за допомогою суворого погляду.
6.    Викликайте учнів зненацька, щоб вони були у стані очікування.
7.    Спробуйте запитати порушника, чи не допомогти йому в чомусь.
8.    Визнайте, що систематична погана поведінка часто є сигналом, що учневі не вистачає уваги.
9.    Будьте терплячі.

 ЩОБ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМИ ПОТРІБЕН ЧАС, І ЩОБ НАЛАГОДИТИ ВІДНОСИНИ, ТАКОЖ ПОТРІБЕН ПЕВНИЙ ЧАС.


смт.Заводське 2017р.
 

Категорія: Поради викладачам | Переглядів: 196 | Додав: VTR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close