Головна » 2018 » Травень » 15 » 15 травня Міжнародний день сім`ї
09:20
15 травня Міжнародний день сім`ї

Найближчі, найдорожчі та найпотрібніші люди 
у нашому житті – це наші рідні, батьки та діти.
 Вони завжди підтримають, до них перших приходиш за допомогою,
 з ними комфортно і просто, вони можуть пробачити все.

Сім’я – це найбільша цінність у нашому житті, тому і цінувати її треба, як найдорожчий скарб
           Здавна триває дискусія, що є важливішим у становленні особистості: сім’я чи суспільне виховання .
Так видатний педагог Я. А.Коменський схилявся на користь сім’ї і називав материнською школою ту послідовність і суму знань, яких набуває дитина з рук і вуст матері, уроки матері без перерви в розкладі і без вихідних і канікул. Погоджувався з ним Г. Песталоцці: «Сім’я є істиним органом виховання”.
        Батьки – головні природні вихователі дитини. Основний чинник у формуванні особистості – це виховний клімат сім’ї. Рідна домівка – не тільки місце притулку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих негараздів. Батьки є першим суспільним середовищем дитини, а родина – провідним інститутом соціалізації. Батьки першими розкривають маленькій людині предметний світ і надають йому емоційного забарвлення.
Через життя в сім’ї формується ставлення до людей, речей, самого себе, виробляються ідеали та цінності. Любов дитини до батьків забезпечує безпеку, виступає гарантом емоційного благополуччя. Дитині мало просто того, щоб її любили. Вона потребує підтримки на всіх періодах дитинства.
Глибокий, постійний контакт з дитиною – необхідна умова виховання у будь-якому віці.
Вираз «діти – дзеркало сім`ї дуже точно передає зміст орієнтації дитини на сукупність духовних і моральних цінностей,які культивує її сім’я. В кожній родині свої уявлення про добро і зло, свої пріоритети і моральні цінності: в одній на високий щабель поставлені доброта, милосердя, гуманність, в інших – навпаки, панує культ жорстокості.
У сім’ї формується характер дитини, її особистісні риси, в т.ч. закладаються основи національної свідомості, і відбувається становлення особистості загалом. Ще В. О. Сухомлинський відзначав, що «… сім’я – це повноводна річка, водами якої живиться держава». У сім’ї шліфуються найтонші грані людини – громадянина, людини – трудівника, людини – культурної особистості. Макаренко, звертаючись до батьків, наголошував: «Ваша власна поведінка – найголовніша річ. Не думайте, що ви виховуєте дитину лише тоді, коли з нею розмовляєте, повчаєте або караєте. Ви виховуєте її у кожний момент вашого життя».
Проте, сучасна українська сім’я зациклена на економічній площині життя. Дух комерціалізації витісняє з нашого життя усталенні цінності. Батьки живуть  поспіхом, вони переобтяжені буденними справами. Затьмарені економічними проблемами вони зовсім забули про дітей.
Хвилинку, дорослі зупиніться, не пропускайте години батьківського щастя, подивіться в очі своєї дитини – там ви побачите свою старість. Чим більше часу ви будете приділяти дитині, тим більше любові отримаєте будучи на пенсії .
Кажуть: "Щасливими не народжуються, ними стають". І вирішальну роль у цьому відіграє сім'я. Народна мудрість стверджує: "З родини йде життя людини", "Без сім'ї нема щастя на землі", "Де в сім'ї лад, там без вад", "В сім'ї наймолодше — найсолодше", "Сім'я без Бога — убога", "Сім'я — не церква, а люди — не ангели, усяко буває".
Здавна відомо, що родина — то невичерпне джерело наснаги, любові та батьківських обов'язків. І кожна сім'я докладає зусиль, аби не всохло родове дерево, бо "Без роду нема народу". Нагадували: "Забудеш свій рід — усохне твій корінь". Щоб родинне життя склалося, необхідні дві умови: кохання ("То не сім'я — без любові") і дитина ("То не родина, де не бігає дитина", "Одна дитина — не дитина, дві дитини — пів дитини, троє дітей — ціла дитина").
Значення сім'ї неоціненне. Від стану охорони родинного вогнища, материнства, дитинства, батьківства вирішальною мірою залежить не тільки особисте благополуччя окремої людини, а й життєва міць народу, України. Адже духовно-моральне здоров'я людини — то найважливіша запорука процвітання нації.

Притча «5 мудрих правил від осла»
 
      Одного разу осел одного фермера провалився в колодязь і голосно закричав, закликаючи на допомогу. Прибіг господар і сплеснув руками: « Як же його звідти витягти?»
      Фермер подумав і розсудив так: «Осел мій старий. Йому вже недовго залишилося. Я все одно збирався купувати нового молодого осла. А колодязь все одно майже висох. Я давно збирався засипати його землею і вирити новий колодязь у іншому місці. Так чому це не зробити зараз? Заодно і ослика поховаю, щоб не було чути запаху розкладання ".
Він покликав всіх своїх сусідів допомогти йому засипати колодязь. Люди дружно взялися за лопати і почали закидати землю в колодязь. Осел відразу ж зрозумів, до чого йде справа. І почав страшно кричати… І раптом він притих. Ще після кількох лопат землі фермер вирішив подивитися, що там внизу.
     Він був здивований тим, що побачив. Кожен ком землі, що падав на спину, ослик струшував і приминав ногами. Люди продовжили свою справу, і досить скоро, на превеликий подив, ослик виявився вгорі і вистрибнув з колодязя.
У житті вам може зустрічатися багато всякого бруду, і кожен раз вам буде діставатися все нова і нова порція. Всякий раз, коли на вас впаде ком  землі, струсіть її і піднімайтеся наверх - тільки так можна вибратися з колодязя. Кожна з виникаючих проблем - це камінь для переходу через струмок. Якщо не зупинятися й не здаватися, то можна вибратися з будь-якого самого глибокого колодязя.
Щоб бути щасливим, запам'ятайте п'ять простих правил:

Категорія: Психологічна служба | Переглядів: 83 | Додав: VTR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
close